نمایشگاه ارزاق

خیابان فداییان اسلام ساعت ۱۹:۴۰ تاریخ ۹۰/۱۲/۹

امسال نمایشگاه در حسینیه امام خمینی (ره) واقع در خیابان فداییان اسلام برگزار شده است. این نمایشگاه  ۴ راهرو دارد که در هر راهرو وسایل مختلفی عرضه می شود .

درمحوطه نمایشگاه سمت راست در مسیر درب خروجی به سمت هلال احمر یک چادر بزرگ بود که نوشته بود :‌  اقلام تنظیم بازار . که روغن مایع و شکر و برنج  عرضه می شد.

یک قسمتی هم بود در خود نمایشگاه ( حسینیه ) که سازمان بازرسی اصناف بود و با کم فروشان مبارزه می کرد  و هر از چند گاهی از سیستم صوت نمایشگاه اعلام می کرد که < حضار محترم در صورت مشاهده هر گونه کم فروشی و یا گران بودن جنس به ما مراجعه کنید !!! >

مردم بنده های خدا از همه اطراف اومده بودن تا ببینن چی داره این نمایشگاه، یکی از اقوام ما هم در قسمت کیف و کفش یک غرفه گرفته بود که من هم رفته جای ایشون یک نیم ساعتی بودم و احوال مردمی که از راهروهای شلوغ می گذشتن رو مشاهده می کردیم.

به خیال مردم، این نمایشگاهها قیمتش خیلی مناسب تره از بیرون  اکثریت هم مواد غذایی می گرفتند و تنها عده ای که بچه های کوچگ داشتن براشون کفش می خریدن و بعضی ها هم یک چیپس می گرفتن  می دادن دست بچه تا ساکت بشه .

قیمت بیرون نمایشگاه با خود نمایشگاه شاید اختلاف برخی اقلامش ۲۰۰ تومن بود و برخی کالاها هم بیشتر از بیرون بود و کمتر نبود.

خلاصه اینکه وقتی داشتم بر می گشتم از نمایشگاه با خودم گفتم این سازمان تنطیم بازار مثلا می خواد شب عیدی مردم رو خوشحال کنه. دلشون آقایون خوشه که به فکر مردم هستند و جنس ارزون تر می دن . همه کسانی که تو نمایشگاه غرفه داشتن، مغازه دارهای مشهدی بودن. همانطور که گفتم، تنها بخشی که اقلام با قیمت بهتر می داد( روغن و شکر و برنج) بود که اون هم معلوم نبود برنجش تایلندیه یا …

ولی ای کاش این سازمان محترم با سه چهار تا از تولید کننده ها و وارد کننده ها قرارداد می بست تا یک یا چند قلم جنس اساسی و با یک دست جابجایی به دست مردم برسه نه اینکه صد دست بچرخه و برسه به دست این مردم زحمتکش .

 

 

 

نظر شما چیست

نظر شما