چگونگي فراگيري لینوکس

یادگیری لینوکس  براي من از زمانی شروع شد که cpanel ایران رو تحریم کرده بود و سرورهای داخل ایران هم که تماما با این کنترل پانل بود دچار اشکالات شدن. شرکت هم به خاطر اینکه هاستهای مشتریان مشکل نخوره و اعتمادشان نسبت به ما از بین نره سریعا با شرکت پاراللز پیگیری کرد و نمایندگی ارائه لایسنس در خاورمیانه رو گرفتیم.

این نوع یادگیری و آموزش ها به خاطر اون تحریم ها بود حتی تیم فنی سعی کرد یک کنترل پانل هم بنویسه که اینکار چون پروسه کاری زمان بری داشت و دانش ما هم کم بود لذا موکول شد به یک زمان دیگر.

کار با کنترل پانل plesk شروع شد و ورژنهای باگ دار این کنترل پانل رو کار کردیم تا اینکه الان ورژن کنترل پانل به 10 رسیده و کلی باگهاش حل شده.از انجایی که این کنترل پانل باگ های زیادی داشت و یکسری کارها رو بایستی از طریق ssh انجام می دادیم لذا رفتیم سراغ یادگیری فرمانهای ssh .

برای شروع روی تمامی سیستمهای واحد پشتیبانی لینوکس با توزیع اوبونتو رو نصب کردیم. حقیقتا نسبت به ویندوز چون از نظر جلوه های ویژه بهنر بود جذابیت داشت. و از همون موقع هم روی سیستم ما اوبونتو نصب هست .

براي كار با سرورها فرامينياز ssh رو ياد گرفتيم كه آقاي ضيايي براي آموزش واحد پشتيباني به شركت مي اومدن و به ما آموزش مي دادن.من از همون موقع قصد كردم كه اين اطلاعات رو براي همه تو يك سايت بزارم كه به لطف خدا اين توفيق امسال حاصل شد. در نوشته هاي بعدي برخي از فرامين رو در اين سايت ثبت خواهم كرد. به اميد استفاده عزيزاني كه علاقه مند به كار در زمينه لينوكس هستند.

 

 

نظر شما چیست

نظر شما