چگونگی فراگیری لینوکس

یادگیری لینوکس  برای من از زمانی شروع شد که cpanel ایران رو تحریم کرده بود و سرورهای داخل ایران هم که تماما با این کنترل پانل بود دچار اشکالات شدن. شرکت هم به خاطر اینکه هاستهای مشتریان مشکل نخوره و اعتمادشان نسبت به ما از بین نره سریعا با شرکت پاراللز پیگیری کرد و نمایندگی ارائه لایسنس در خاورمیانه رو گرفتیم.

این نوع یادگیری و آموزش ها به خاطر اون تحریم ها بود حتی تیم فنی سعی کرد یک کنترل پانل هم بنویسه که اینکار چون پروسه کاری زمان بری داشت و دانش ما هم کم بود لذا موکول شد به یک زمان دیگر.

کار با کنترل پانل plesk شروع شد و ورژنهای باگ دار این کنترل پانل رو کار کردیم تا اینکه الان ورژن کنترل پانل به ۱۰ رسیده و کلی باگهاش حل شده.از انجایی که این کنترل پانل باگ های زیادی داشت و یکسری کارها رو بایستی از طریق ssh انجام می دادیم لذا رفتیم سراغ یادگیری فرمانهای ssh .

برای شروع روی تمامی سیستمهای واحد پشتیبانی لینوکس با توزیع اوبونتو رو نصب کردیم. حقیقتا نسبت به ویندوز چون از نظر جلوه های ویژه بهنر بود جذابیت داشت. و از همون موقع هم روی سیستم ما اوبونتو نصب هست .

برای کار با سرورها فرامینیاز ssh رو یاد گرفتیم که آقای ضیایی برای آموزش واحد پشتیبانی به شرکت می اومدن و به ما آموزش می دادن.من از همون موقع قصد کردم که این اطلاعات رو برای همه تو یک سایت بزارم که به لطف خدا این توفیق امسال حاصل شد. در نوشته های بعدی برخی از فرامین رو در این سایت ثبت خواهم کرد. به امید استفاده عزیزانی که علاقه مند به کار در زمینه لینوکس هستند.

 

 

نظر شما چیست

نظر شما