وصیت امام خمینی به مردم و نمایندگان

در اینترنت دنبال مطلبی بودم که به وصیت نامه امام خمینی(ره) در مورد انتخاب نمایندگان مجلس و وظیفه آنها در مجلس رسیدم. این مطلب بقدری جالب بود که حیف دیدم آن را جهت مشاهده دوستان و یادداشتی برای خودم ثبت نکنم.

” وصیت این جانب به ملت در حال و آتیه آن است که با اراده مصمم خود و تعهد خود به احکام اسلام و مصالح کشور در هر دوره از انتخابات وکلاى داراى تعهد به اسلام و جمهورى اسلامى که غالباً بین متوسطین جامعه و محرومین مى‏باشند و غیر منحرف از صراط مستقیم- به سوى غرب یا شرق- و بدون گرایش به مکتبهاى انحرافى و اشخاص تحصیلکرده و مطلع بر مسائل روز و سیاستهاى اسلامى، به مجلس بفرستند.

…و از نمایندگان مجلس شوراى اسلامى در این عصر و عصرهاى آینده مى‏خواهم که اگر خداى نخواسته عناصر منحرفى با دسیسه و بازى سیاسى وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتى یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد. ”

امروز ۱۲ اسفند سال ۱۳۹۰ مردم همه با حضوری گسترده پای صندوق های رای، شگفتی آفریدند. امروز مردم نمایندگان خود رابه مجلس معرفی کردند تا در مجلس نهم شاهد حضور افراد بالیاقت و متخصص باشند.

حرف تمامی مردم به این منتخبین این است که :‌

شما با رای ما به مجلس راه یافتید، شما مسئول یکایک ما مردم هستید و هرگونه خلف وعده ای که بکنید، دینی که بر گردن شماست را اداء نکرده اید و در پیشگاه خداوند پاسخگو خواهید بود. ای منتخبین به فکر ما ( مردم ) باشید و از هوای نفسانی پیروی نکنید و در تمامی لحظاتی که این بار امانت بر دوش شماست یاد خدا و مردم باشید.

به امید امانت داری نمایندگان از رای مردم  و عینیت بخشی به وصیت خمینی کبیر و شاهدِ وضع قوانینی شایسته جهت رفاه و آسایش مردم عزیز ایران.

 

نظر شما چیست

نظر شما