وصيت امام خميني به مردم و نمايندگان

در اينترنت دنبال مطلبي بودم كه به وصيت نامه امام خميني(ره) در مورد انتخاب نمايندگان مجلس و وظيفه آنها در مجلس رسيدم. اين مطلب بقدري جالب بود كه حيف ديدم آن را جهت مشاهده دوستان و يادداشتي براي خودم ثبت نكنم.

” وصيت اين جانب به ملت در حال و آتيه آن است كه با اراده مصمم خود و تعهد خود به احكام اسلام و مصالح كشور در هر دوره از انتخابات وكلاى داراى تعهد به اسلام و جمهورى اسلامى كه غالباً بين متوسطين جامعه و محرومين مى‏باشند و غير منحرف از صراط مستقيم- به سوى غرب يا شرق- و بدون گرايش به مكتبهاى انحرافى و اشخاص تحصيلكرده و مطلع بر مسائل روز و سياستهاى اسلامى، به مجلس بفرستند.

…و از نمايندگان مجلس شوراى اسلامى در اين عصر و عصرهاى آينده مى‏خواهم كه اگر خداى نخواسته عناصر منحرفى با دسيسه و بازى سياسى وكالت خود را به مردم تحميل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد كنند و نگذارند حتى يك عنصر خرابكار وابسته به مجلس راه يابد. ”

امروز 12 اسفند سال 1390 مردم همه با حضوري گسترده پاي صندوق هاي راي، شگفتي آفريدند. امروز مردم نمايندگان خود رابه مجلس معرفي كردند تا در مجلس نهم شاهد حضور افراد بالياقت و متخصص باشند.

حرف تمامي مردم به اين منتخبين اين است كه :‌

شما با راي ما به مجلس راه يافتيد، شما مسئول يكايك ما مردم هستيد و هرگونه خلف وعده اي كه بكنيد، ديني كه بر گردن شماست را اداء نكرده ايد و در پيشگاه خداوند پاسخگو خواهيد بود. اي منتخبين به فكر ما ( مردم ) باشيد و از هواي نفساني پيروي نكنيد و در تمامي لحظاتي كه اين بار امانت بر دوش شماست ياد خدا و مردم باشيد.

به اميد امانت داري نمايندگان از راي مردم  و عينيت بخشي به وصيت خميني كبير و شاهدِ وضع قوانيني شايسته جهت رفاه و آسايش مردم عزيز ايران.

 

نظر شما چیست

نظر شما