تعطیلی مدارس در نوروز

یادش بخیر اون سالها که ما دبستان می رفتیم وقتی نزدیک عید می شد از یک طرف خوشحال بودیم که ۱۵ روز تعطیلیم و از یک طرف هم غصه داشتیم که بایستی هر روز مشق بنویسیم و حال ما رو این معلم ها می گرفتن. یک عالمه مشق و ریاضی از ۱ تا ۱۰۰۰ با عدد و حروف  بنویسیم تازه اینها که تموم می شد باز بشین پیک بهاری حل کن.  البته پیک های بهاری همون روزهای آخر تعطیلات می دادیم به خانواده و مادر که حامی بچه ها بود به برادر و خواهر های بزرگتر می گفت به این بچه کمک کنین تا حل کنه این پیکش رو.

خواهرها و برادرها هم با هزار منت و تو سری به ما یک جمله می کفتن و یک صفحه از پیک رو حل می کردن. فقط روزهای اول تعطیلات برای اینکه خودمون رو منظم نشون بدیم هر روز یک صفحه از پیک رو حل می کردیم این تا ۳ روز اول بود بقیش تعطیل می شد تا ۱۲ فروردین. یادش بخیر گذشت …

امروز داشتم تو اخبار نگاه می کردم دیدم وزیر آموزش و پرورش اعلام کردن ” اگر خانواده‌ای سفری داشته باشد، مدیران مدارس برای دو روز ۲۷ و ۲۸ اسفند، سخت نمی‌گیرند. ”

هی کاش شما زمان ما هم بودی و به معلم های عزیزمان می گفتی که باباجان به این بچه های طفل معصوم اینقدر سخت نگیرین.

 

در صورتی که بایستی به بچه های حالا سخت بگیرن. چرا که ما اون زمان وسیله سرگرمی نداشتیم، روز اول که مهمون داری می کردیم به خاطر اینکه مادربزرگ ما با ما بودن ( خدایش بیامرزد)  بقیه روزها هم یا خونه این عمو یا اون عمه و خاله . چون لباس های تنمون هم تمیز بود و اتو کشیده نمی ذاشتن بریم بازی. هی …

بچه های حالا همه یا کامیوتر یا ایکس باکس یا سونی یا جدیدا هم که با بازی های تبلت  که خداییش گرافیکش خیلی باحاله بازی می کنن و درس هم که شده امتیازی و نمره ای در کار نیست .

خدایا شکرت. ما پامون رو هرجا گذاشتیم بختمون جلوتر از ما اونجا بود. اون از دبستان که آخر سال پنجم برای ما تخته وایت برد آوردن.

اون از راهنمایی که از سال آخر امکانات کارگاه و ورزش مدرسه فراوون تغییر کرد. اون از دبیرستان که تو مدرسه قدیمی درس می خوندیم همین که رفتیم پیش دانشگاهی اونجا رو کوبیدن و مدرسه نو ساختن

اون از دانشگاه که ترم آخری صبحانه رو به وعده غذایی اضافه کردن تا بچه ها ضخم معده نگیرن ما و نسل ما هم که گرفتن عیبی نداشت .

خداکنه این بچه های امروزی قدر این همه نعمت ها رو بدونن و اینقدر پدر و مادراشون رو اذیت نکنن. آمین

 

 

 

نظر شما چیست

نظر شما