بلیط سینماها

سینما از قدیم و ندیم محل تفریح خانواده ها و سرگرمی ای برای ساکت شدن بچه ها بود. یادم میاد فیلم دزد عروسکها و کلاه  قرمزی خیلی طرفدار داشت و بچه های دبستانی و مهدها رو از طرف مدرسه ها می بردن به سالنهای مختلف سینما یا سالن های تو سطح شهر که این نوع فیلم ها رو براشون نمایش بدن، تا هم اردویی باشه برای بچه ها و هم یک کار تفریحی برای مدیر مدرسه رد بشه.

دیدن فیلم تو سینما هم به خاطر تصویر و هم به خاطر تنقلاتی که مصرف می شد( چیپس (تو پلاستیک بود نه مثل حالا تو بسته های جذاب )و ساندیس و ساندویچ کالباس و نوشابه شیشه ای کانادا درای …) خیلی مزه می داد اون موقع تلویزیون خونه هیچ کسی بزرگ نبود و تصویرش هم  دیجیتال نبود !!!

فیلم ها هم اگر اکشن بودن و قهرمان داستان یک کار خاصی می کرد همه سوت و دست می زدن قهرمان ( اکثرا جمشید هاشم پور یا همون آریا، یا فرامرز قریبیان، آمیتا پاجان، ایرج قادری و …) رو تشویق می کردن.  آخرش هم که می شد همه این پسرها جوگیر می شدن و می خواستن ادای قهرمان رو در بیارن.

از همه اینها که بگذریم،‌قیمت بلیط ها هم ارزون بود و سینماها شبهای جمعه و شنبه خیلی شلوغ بود. تفریحی بود برای مردم متوسط و قشری از جامعه که علاقه مند بودن به سینما.

امروز تو خبرگزاری ها اعلام کردن که سال ۹۱ قیمت بلیط سینماها، پردیس ها مثل سینما آزادی و ملت و … شده ۶ هزار تومان و سینماهای ممتاز و  درجه یک هم ۴ و ۳ هزار تومان است.

خانواده ها بایستی یک ردیف بودجه هم برای این موضوع تو هزینه هاشون اضافه کنند که تفریح برای تماشای یک فیلم سینمایی تو یک خانواده ۴ نفره ۱۲ هزار تومان میشه . ولی سی دی های همون فیلم ها یک ماه بعد میاد ۳۰۰۰ تومان و همه تو خونه هاشون با سینمای خانواده این فیلم رو می بینن.

این وسط مردم از تفریح می مونن ؟‌ عوامل سینمایی بیکار میشن ؟‌ تهیه کننده های فیلم ها سرمایه گذاری نمی کنند ؟‌ سینماها رونق می گیره ؟‌ روی فرهنگ تاثیر می ذاره ؟ و …

 

نتیجه اخلاقیش با خود شما …..

( لینک خبر : http://farsnews.com/newstext.php?nn=13901216001170 )

 

 

 

 

نظر شما چیست

نظر شما