هوای نوروز

 

در همه جای ایران در نوروز و با فرارسیدن بهار تازگی به شهر و دیار و مردمان تاثیر می گذارد و این اثر این روزها در شهرهای جنوب غرب بیشتر دیده می شود. شهرهایی که به داشتن یادگاری های دوران دفاع مقدس شاهد حضور بسیاری از مردمان در خود هستند. امسال مردمان این شهرها دیگر نفس کشیدنشان نیز سخت شده است نه به خاطر ازدحام جمعیت بلکه به دلیل هوای غبار آلودی که از حد مجاز آلوده بودن رد شده است.

این مردمان همیشه در سختی بوده اند و امسال حتی در نوروز. بعد ازگذشت این همه مدت از جنگ وقتی به شهرهای خرمشهر و آبادان وارد می شویم هنوز آثار خرابی ها در این شهرها وجود دارد در صورتی که این شهرها بایستی جز زیباترین شهرهای ما باشد. به قول رضا امیر خانی این شهرها باید ازنظر تجاری و توریستی زبان زد باشد .

چند سالی است که اعلام می شود می خواهند  وضعیت بیابانهای اطراف و شهرهایی در عراق را که باعث بروز گردو غبار در شهرهای جنوبی می شوند را با قیرپاشی و یا کاشت گیاهانی مانند گون بهبود بخشند ولی تا به حال اثری دیده نشده است حتی امسال نسبت به سالهای قبل وضعیت بدتر نیز شده است. آیا این کار به عهده ایرانیان است یا عراقی ها ؟؟؟

فقط خداکند وضعیت این کار زمین مانده هر چه سریعتر مشخص شود چرا که هم وطنان ما امکان خروج از خانه های خود را با این وضعیت نخواهند داشت و از نوروز امسال جز نشستن پای سریالهای شبکه های مختلف عیدی دیگری عایدشان نخواهد شد.

 

 

نظر شما چیست

نظر شما