خوب فوتبال مهمتره

چند روز دیگه فصل ۱۲ شروع میشه  تو این فاصله بین التعطیلین خیلی اتفاقات جالبی رخ داد از جمله قراردادهای تمیز و پر از برکت برای عزیزان فوتبالی ما.

البته نا گفته نماند اتفاقات علمی زیادی هم رخ داد که چندان به اهمیت فوتبال شاید نمی رسید ( خوب فوتبال مهمتره )  چرا که فوتبال ما از نان شب و ارزش فرهنگی و علمی برای ما مهم تر شده، خیلی برام جالب بود که قدرت مدیریت این روسای باشگاههای داخلی رو در جذب بازیکنها و قراردادهای  نجومی  تحلیل کنم.

آخه وقتی پدر یک خانواده کم میاره و نمی تونه نیازها و آرزوهای بچه هاش رو برآورده کنه اونها رو یک سفر خارجی نمی بره !!! ولی مدیران ورزشی ما با اینکه باشگاه هاشون بدهکار هستند باز میرن قرارداد میبندن n میلیاردی. قدرت ریسک اینها رو باید تحسین کرد واقعا جالبه !!! خدا نفت رو از ما نگیره …

خیلی برام جالب بود که آیت الله مکارم شیرازی اخیرا در خبرگزاری فارس دیدم که فتوی ای بابت این ارقام دادن (‌پرداخت‌ حقوق‌های نامعقول به ورزشکاران از بیت‌المال جایز نیست. ) ولی کو گوش شنوا .

از اون طرف می بینیم ورزشهای دیگه که واقعا برای این مملکت افتخار میارن مهجور باقی می مونه. اخیرا کشتی مقام های جالبی کسب می کنه ولی تا بحال ازش صحبتی نشده از اون طرف والیبال میرن جام جهانی زحمت می کشن  امتیاز می یارن ولی … از این طرف و اون طرف خیلی زیاده ولی هیچ کدوم اهمیت فوتبال رو نداره چرا که اکثر آقایون فوتبالی شدن …

بابا دانشجوی دکتری داروسازی دارو ساخته برای بیماری MS  ( تو رادیو صحبت می کرد ) می گفت من میخوام برم نمایشگاه فلان کشور که ازم دعوت کردن و این دارو در سه یا چهار محفل علمی و ابداعات بشری مدال آورده  میگن خوب برو  تو رو دعوت کردن ما رو که نگفتن بیایم  بعد این بابا نماینده مملکت ماست خودش میره با پول خودش در مجماع بین المللی شرکت می کنه  ( خوب نکنه، مهم فوتباله )

از بچه های دانشگاه شریف اخیرا مدال اوردن تو یکی از این مسابقه های علمی ( تو رادیو می گفت ) ولی طرف می گفت دریغ از یک مصاحبه. اگر می رفتیم لگد به توپ می زدیم عکسمون پشت جلد یک مجله بود ولی حالا چی … ( خوب فوتبال مهم تره )

کاش این بازیکنان فوتبال حداقل یک جو عرق ملی می داشتن و تو مسابقاتشون همت می کردن و مقامی بدست می آوردن. من هر قوت مسابقات پارا المپیک میشه به این بچه های جانباز و معلول از صمیم دلی آفرین و مهربا می گم  طرف یا اینکه معلولیت داره ولی تو اکثر مسابقات مدال میاره  اما این آقایون سالم و تندرست یک توپ رو هم نمی تونن به هم برسونن. ( خوب فوتبال مهمتره )

اکثر این آقایون این پول هایی رو که می گیرن واقعا در راه درست خرج می کنند ( برنزه کردن پوست – مدل موهای مختلف – زیر ابرو برداشتن – ماشین های  آخرین مدل و…)  خوب فوتبال مهمتره از شکم سیر کردن ملت، از لباس پوشاندن بچه های یتیم، از گرفتن موتور بدبختی که با اون موتور امرار معاش می کنه،

البته یکسری حرفها در مورد قراردادها زده شده از جمله :

برخورد قانونی فدراسیون فوتبال با قراردادهای بالاتر از سقف

سعیدلو: قراردادهای فوتبال باید متعادل شود

تغییرات ظاهری فوتبالیست ها:رییس سازمان لیگ: برخورد می شود اما با روش جدید!

ان شالله که این صحبت ها عملی بشه

نظر شما چیست

نظر شما