عربستان و میانمار

جریان ضد حکومتی در عربستان بسیار باعث خرسندی ما شیعیان شده است. آل سعود با اسارت گرفتن شیخ النمر عملا حکم نابودی خود را امضاء کرده است و شیعیان در شرق عربستان با اعتراضات گسترده خواهان آزادی این رهبر شده اند. به هر حال آل سعود اگر هر کاری که انجام دهد منجر به شکستش می شود.

چه ایشان را از بین ببرد  که قاعدتا مشکل بزرگتری برایش ایجاد می شود. چرا که شیعه با از دست دادن رهبر ساکت نمی شود و با تمام قوی در مقابل آل سعود خواهد ایستاد.

حرکت دوم آل سعود آزادی ایشان است که در این صورت هم ایشان با رهبری شیعیان موج گسترده تری را علیه آل سعود مدیریت خواهند کرد.

پس به جرات می توان گفت که آل سعود حکم برچیده شدنش امضاء شده است.

اما حکومت برمه که اکثریت مردم این کشور دارای مذهب بودایی هستند و جدیدا کشتار مسلمانان را به طرز فجیع انجام می دهند بدانند که این نیز بی پاسخ نخواهد ماند.

متاسفانه کشتن مسلمانان در برمه از آنجایی شروع شد که با درگیری بین یک مسلمان و بودایی و کشته شدن ان فرد به دست مسلمان بهانه جویی ها علیه مسلمانان آغاز شد.

این خشونت‌ها درحالی ادامه دارد که رئیس جمهور میانمار هفته گذشته اعلام کرد که مسلمانان شهروند میانمار نیستند.
تین سین، رئیس‌جمهور میانمار جمعیت ۸۰۰ هزار نفری مسلمان روهینگیا در این کشور را قومیتی خارجی دانست و گفت: مسلمانان یا باید در اردوگاه‌های آوارگان متمرکز یا اخراج شوند.

ان شالله که هر چه سریعتر و بایاری امام زمان تمامی حکومتهای جور از صحنه روزگار حذف شوند و امنیت و آرامش بر تمامی مردم دنیا حاکم شود.

 

نظر شما چیست

نظر شما