شب قدر

و تو چه دانی که شب قدر چیست ؟

خداوند علی علیه السلام را آنقدر دوست می دارد که شهادت آن بزرگوار نیز برای مردم با لطف و مهربانی خدا همراه است،درست است که قرآن در زمان پیامبر نازل شده است ولی در زمان حال شب های قدر مصادف است با ضربت خوردن بزرگ مرد اسلام و عزیز دل پیامبر.

حرمت این شبها علاوه بر نزول قرآن به برکت نام علی است. خداوند علی را دوست می دارد که شهادت این مرد عشق و عدالت را در این این مصادف کرده است.

من همین اندازه می دانم که اگر لطف خدا نباشد هیچ کششی به سوی خدا نخواهد بود یعنی اگر خدا به ما لطف کند توفیق دعا خواندن و حتی یک لحظه یاد خودش را در دل ما می اندازد در غیر اینصورت سرگرم یکسری کارها می شویم که یاد خدا هم از ذهنمان پاک می شود و از خدا دور می شویم ولی خدای مهربان به جستجوی ما می آید تا این تن ضعیف را دوباره به قرب خود برساند ولی ما آدمها از خدا دور می شویم.

به بهانه های مختلف، از کار و زندگی و بچه گرفته تا شهوت قدرت و پول و جاه طلبی های نابخردانه.

بیایید در این شبهای پر از خیر و رحمت برای یکدیگر دعا کنیم تا خداوند دلهای ما آدمیان را به هم نزدیک گرداند و نجات دهنده بشریت از این وانفسای ظلم و جور را به ما برساند .

برای مسلمانان میانمار، بحرین، عربستان و سوریه و مردم عزیز ایران دعا کنیم تا عافیت و عاقبت خوش برایشان مقدر شود و همیشه شاد و سربلند باشند.

به امید ظهور 

نظر شما چیست

نظر شما